All Star Player Rosters 2017
  Game Time  9:30 Age Group   7 v 7 Field   # 5 A
  Gold Coach:  Chris Jones U-9   Blue Coach: TJ Farrell  
  Name  Club   Name  Club
1 Jones Danubia G 1 Smith Fish M
2 McKay Danubia G 2 Shirk Fish M
3 Polk Danubia G 3 Farrell Fish M
4 Nguessan Danubia G 4 McCloud Fish M
5 Hartman Danubia L 5 Izzi PYO
6 Armstrong  Danubia L 6 Domico PYO
7 Goodwin Danubia L 7 Barnett PYO
8 Logan LSC 8 Conte Lansing
9 Purcell LSC 9 Henes Lansing
10 Rodriguez Fish F 10 Kanegie Fish F
           
  Game time 9:30 AM Age Group   9 v 9 Field # 8    Game time 9:30 AM Age Group   9 v 9 Field # 6 
  Gold Coach: Anthony Cancelliere U-10/11   Blue Coach: Ray DeStephanis     Gold Coach:  Tony Parson U11 Blue Coach: Brendan Sullivan  
  Name  Club   Name  Club   Name  Club Name  Club
1 Cancelliere Danubia Gunners 1 DeStephanis SPSC 1 Kelly PYO 1 Sullivan LSC B
2 Lackawitz Danubia Gunners 2 Laimo SPSC 2 Rowan PYO 2 Mulvenna LSC B
3 Lobindo Danubia Gunners 3 Rush SPSC 3 Brady PYO 3 Dugan LSC B
4 Lydon Danubia Gunners 4 Schottland SPSC 4 Shoemaker PYO 4 Semon LSC B
5 Haney Danubia Gunners 5 Williamson SPSC 5 Parson PYO 5 Wetzel LSC B
6 Lukert Lansing 6 Breslin Fox chase 6 Thomas PYO 6 Diamond LSC B
7 Sears Lansing 7 Foley  Fox chase 7 Galloway Southampton 7 Nick Armitage Danuiba
8 Finn Lansing 8 Lemmo Fox chase 8 Matthews Southampton 8 Michael Haldeman  Danuiba
9 Berkery Danubia W 9 Clarke TBC 9 Donovan Southampton 9 Justin kennish Danuiba
10 Pane Danubia W 10 Curry TBC 10 Beave Southampton 10 Dominic Arocho  Danuiba
11 Shrimp Bridesburg 11 Scipione Academy Sabres 11 Purcell LSC C 11 Gueddar NEO
12 Clark Bridesburg 12 Glaze Academy Sabres 12 Kahmar LSC C 12 Brooks NEO
13   Fishtown 13   PYO
  Game Time 10:30 Age Group   9 v 9 Field   #8   Game time 10:30 Age Group   9 v 9 Field # 6
Gold Coach: Paul Jesiolowski U-12 PSG Blue Coach: Dave Wallace     Gold Coach: Joe Lang  U-12 Liverpool   Blue Coach:  Anthony Cancelliere  
  Name  Club   Name  Club   Name  Club   Name  Club
1 Adeleye  NEO 1 Rosenburg TBC Hornets 1 Lang Fishtown 1 Cancelliere Danuiba
2 Aguilar NEO 2 Kelly TBC Hornets 2 Dixon Fishtown 2 Renteria Danuiba
3 Gutierrez  NEO 3 Rhodes TBC Hornets 3 Pokora Fishtown 3 Schick Danuiba
4 Jesiolowski  NEO 4 Gnoski TBC Hornets 4 Cahoe Fishtown 4 McDonough Danuiba
5 Steketee  NEO 5 Barron  TBC Hornets 5 Hevener Fishtown 5 Calap Danuiba
6 Woseley Jr NEO 6 Wade TBC Hornets 6 Montoya Hulmeville 6 William Baer HVAA
7 Stone TBC Toros 7 McDonough TBC Hooligans 7 Melhuish Hulmeville 7 Marcello Arnone HVAA
8 Leech TBC Toros 8 Quinn TBC Hooligans 8 Sherman Hulmeville 8 Jake Linder HVAA
9 Medina  TBC Toros 9 Adams TBC Hooligans 9 Cargas Hulmeville 9 McNesby HVAA
10   TBC Toros 10 Kain TBC Hooligans 10 Finn Fox Chase 10 Donovan Southampton
11 Kane Danubia Spurs 11 Landherr PYO 11 Marino Fox Chase 11 Guerrera Southampton
12 Hare Danubia Spurs 12 Nice PYO 12 Muller Fox Chase 12 Sides Southampton
  Game time 9:30 Age Group   11 v 11 Field # 4   Game Time 10:45 Age Group   11 v 11 Field   # 4
Gold East Div. Coach: Charles Murgia U-13 Blue West Div. Coach: Anthony Cancelliere Gold Coach: Diana Ramirez U-14/15 Blue Coach: Dave Dougherty  
  Name  Club   Name  Club   Name  Club   Name  Club
1 Hess Deep Run 1 Klish Danubia 1 Ramirez Feltonville 1 Davis Fishtown
2 McMahon Deep run 2 Kitchenman Danubia 2 Martinez Feltonville 2 Kane Fishtown
3 Moyer Deep run 3 Uholick Danubia 3 Burgos Feltonville 3 Polit Fishtown
4 Obarowski Deep run 4 Ercolono Danubia 4 Fajardo Feltonville 4 Rafter Fishtown
5 Thanel Deep run 5 Chait Danubia 5 Michaca Feltonville 5 Carr Fishtown
6 Beideman Hulmeville 6 McDonald Fox Chase 6 Heriera Feltonville 6 Kupa Fishtown
7 Harkins Hulmeville 7 Walsh Fox Chase 7 Aly PYO 7 Ehling U Moreland
8 Melniczak Hulmeville 8 Ngo Fox Chase 8 Edney PYO 8 Heron U Moreland
9 Kopenits Hulmeville 9 Shane Fox Chase 9 Yaconone PYO 9 Emmell U Moreland
10 Foy PYO 10 Hanratty NEO 10 Veneziale PYO 10 McLaughlin U Moreland
11 Tears PYO 11 Riccobono NEO 11 Jace Bower PYO 11 Meakim U Moreland
12 Chanez  -  GK PYO 12 Thornton NEO 12 Hanratty NEO 12 Snyder UGH
13   Fishtown 13 Rangel PA 13 Riccobono NEO 13 Eels UGH
14   Fishtown 14 Klevis PA 14 Thornton NEO 14 Mosquera UGH